Határ-kövek konferencia

Határ-kövek konferencia

ELTE BTK 1088 Bp. Múzeum krt. 4/A. 428. terem 

1. BLOKK

9.00 megnyitó (Rácz Márk, szervező), köszöntő.

9.05–09.20 Zámbó Gergő (ELTE BTK, magyar alapszak, grafikus webdesigner): Tipográfia és jelentés

9.20–9.35 Jamriskó Tamás (ELTE TÁTK, szociológia, BA): Online tartalomfogyasztás, értékpercepciók és - preferenciák egy digitális platformon

09.35–09.50 Négyesi Noémi (ELTE BTK irodalom- és kultúratudomány, MA): A macskák emberi természete – Animal Studies vs. Hoffmann

09.50–10.05 Borsos Bettina (ELTE BTK, esztétika MA): Az esztétikai kísérlet – Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe

10.05–10.20 Marczin I. Bence (DE HTDI, filozófia): A szubjektum helye képek között

10.20–10.35 VITA

10 perc szünet

2. BLOKK

10.45–11.00 Szikszai Fanni (ELTE TTK, biológus, Msc): A mitokondriumok dinamikus átszerveződése az ecetmuslicában

11.00–11.15 Győri Gréta (ELTE BTK történelem MA és BCE TK politikatudomány MA, Magyar Nemzeti Múzeum és Nemzetpolitikai Kutatóintézet): „Szamos mentén, angyalok földjén” – Szamosangyalos gazdaság- és társadalomtörténete a második világháborútól a rendszerváltásig

11.15–11.30 Kelemen Luci (a Lumens.hu alapító- szerkesztője): Huszonévesen médiavállalkozást indítani? A Lumens története

11.30–11.50 VITA

12.00 és 12.50 között ebédszünet

PLENÁRIS ELŐADÁS 13.00-13.40 dr. Görög Dóra (a Kisebbségi Jogvédő Intézet jogi munkatársa, valamint a PPKE-JÁK és a KRE-ÁJK megbízott oktatója, a PPKE-JÁDI PhD hallgatója): Egy Magyarországot érintő aktuális jogeset elemzése - a C ‑ 179/14. sz. Cafeteria – ügy

 (10 perc technikai szünet)

Rövid köszöntő: Havass Miklós (a BMA kuratóriumának korábbi társelnöke, informatikus)

3. BLOKK

13.50–14.05 Varga András (BME építészmérnök, MSc, Óbuda Group, Óbuda-Újlak Zrt., Liget Budapest portfóliómenedzsment, mérnökasszisztens): A balatoni turizmus négyévszakossá fejlesztése – a Club Tihany példáján

14.05–14.20 Rákóczi Adrienn (KRE-BTK, magyar szak, BA): Bevezetés a névtudományba: Budapest XVII. kerületének közterületneveiről

14.20–14.35 Gombkötő Bence (SZTE BTK, keleti nyelvek és kultúrák, BA): A mongol lószínnevek nyelvészeti elemzése

14.35–14.55 VITA

10 perc szünet

4. BLOKK

15.05–15.20 Németh Ráhel (ELTE BTK tolmács és fordító szak): Médiahatások - Ifjúsági sorozatok befolyása a fiatalok viselkedésére

15.20–15.35 Hamvai Kinga (MOME design- és művészetmenedszment, MA, MOME Brand Iroda): Participációs lehetőségek a múzeumi gyakorlatban

15.35–15.50 Csonka Zsófia (Budapesti Corvinus Egyetem, tájépítészmérnök MSc, Szilszakállkert Kft.): Nyomok a tájban

15.50–16.05 Sümegi Réka Tünde (KRE- BTK, pszichológia, BA): Mesekutatás negyedik osztályos gyermekek körében

16.05–16.20 VITA

10 perc szünet

5. BLOKK

16.30–16.45 Mészégető Dorottya (ELTE PPK, pszichológia, BA): Az autista agy

16.45–17.00 Horváth Márk - Lovász Ádám (ELTE TÁTK, szociológia BA, Absentology Műhely): Az archiválás önkívülete: társadalmi gyorsulás és poszthumanitás

17.00–17.15 Mészáros Eszter (KRE-BTK, pszichológia, Békés Dúlakör): A köldökzsinór

17.15–17.30 Hegyi Péter (BME építőmérnök, Hidak és Szerkezetek Tanszék): Egy kerítésoszlop kálváriája

17.30–17.45 VITA

10 perc szünet

6. BLOKK

17.55–18.10 Héra Bálint (BME GMK, ipari terméktervező mérnök, doktorandusz hallgató) -Mészáros Eszter (KRE- BTK, pszichológia, Békés Dúlakör):  "Párválasztási rítusok néptánc-hagyományainkban"

18.10–18.25 Paár Ádám (történész, politológus, Méltányosság Politikaelemző Központ, a BOM egykori hallgatója): A dzsungel mélyén, avagy a populizmus jelentésének rejtelmei

18.25–18.40 Zámbó Gergő (ELTE BTK, magyar alapszak): Alapérzelmek: a düh megítélésének változása és működése

18.40–18.55 Rácz Márk (KRE-ÁJK, jogász): A vallástörténész Poór József és Fodor József 1989 előtti pedagógiai munkássága a DATE Marxizmus-Leninizmus Tanszéken

18.55–19.10 VITA

19.10 a konferencia zárása (Rácz Márk), majd a rendezvény értékelése (Baranyai Katalin, csoportvezető mentortanár)

CsatolmányMéret
Határ-kövek 2016 absztraktfüzet.pdf610.96 KB

Címkék: